رایا ترجمه

سفارش آنلاین ترجمه، تایپ و چاپ کتاب
02171053020
ایده پردازان کارآفرین آریا
 • سمیه ذاکری گرامی سفارش تایپ فارسی در زمینه ادبیات و زبانشناسی ثبت شد ( ۱۴۰۳/۲/۲۴ ساعت ۲۰:۱۰:۱۵ )
 • سمیه ذاکری گرامی سفارش تایپ فارسی در زمینه ادبیات و زبانشناسی ثبت شد ( ۱۴۰۳/۲/۲۴ ساعت ۲۰:۹:۹ )
 • سمیه ذاکری گرامی سفارش تایپ فارسی در زمینه ادبیات و زبانشناسی ثبت شد ( ۱۴۰۳/۲/۲۴ ساعت ۲۰:۹:۹ )
 • عرفان ترخانی گرامی سفارش ترجمه فارسی به عربی در زمینه ترجمه کاتالوگ ثبت شد ( ۱۴۰۳/۲/۱۸ ساعت ۱۳:۲۸:۱۱ )
 • ahmad گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه علوم پایه ثبت شد ( ۱۴۰۳/۲/۹ ساعت ۱۸:۱۴:۷ )
 • صادق گرامی سفارش تایپ فارسی در زمینه عمومی ثبت شد ( ۱۴۰۳/۲/۵ ساعت ۱:۵۸:۵۳ )
 • علی شاد گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه فلسفه ثبت شد ( ۱۴۰۳/۲/۱ ساعت ۲۳:۴۳:۴۳ )
 • مصطفی پارسایی گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه سیاسی ثبت شد ( ۱۴۰۳/۱/۳۰ ساعت ۱۳:۱۷:۱۶ )
 • رسول جعفریان گرامی سفارش ترجمه فارسی به انگلیسی در زمینه مدیریت و حسابداری ثبت شد ( ۱۴۰۳/۱/۲۱ ساعت ۱۰:۲۰:۴۶ )
 • سینا قویدل گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه بازرگانی ثبت شد ( ۱۴۰۳/۱/۲۰ ساعت ۲۳:۸:۴۱ )
 • سینا قویدل گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه بازرگانی ثبت شد ( ۱۴۰۳/۱/۱۹ ساعت ۲۳:۱:۴۷ )
 • Hamidreza soltani گرامی سفارش ترجمه فارسی به عربی در زمینه عمومی ثبت شد ( ۱۴۰۳/۱/۱۵ ساعت ۱۴:۴۷:۳۱ )
 • رامین میرزاییان گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه فیزیک ثبت شد ( ۱۴۰۳/۱/۴ ساعت ۲۱:۴۵:۱۶ )
 • هانیه بناییان گرامی سفارش تایپ فارسی در زمینه ادبیات و زبانشناسی ثبت شد ( ۱۴۰۳/۱۲/۲۹ ساعت ۱۰:۲۸:۵۸ )
 • زهرا اختیاری گرامی سفارش تایپ فارسی در زمینه بازنویسی متن ثبت شد ( ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ ساعت ۱۷:۲۵:۴۱ )
امروز: ۱۴۰۳/۲/۳۱

ترجمه مقاله کامپیوتر

ترجمه مقاله کامپیوتر

این روزها رشد تکنولوژی و تغییرات مداوم در همه زمینه‌های علوم کامپیوتر به‌قدری سریع اتفاق می‌کند که افراد عادی فرصت همگام شدن با آنرا از دست می‌دهند. گاهی متوجه خواهید شد که در مواجه با افرادی که در زمینه تکنولوژی و علوم کامپیوتر مهارت بالایی دارند و اطلاعات خود را به روز نگه داشتند مقدار بسیار زیادی از اصطلاحاتی که استفاده می‌کنند را نشنیده‌اید یا معنی آنها را نمیدانید. تغییرات گسترده و روز به روز علوم کامپیوتر سبب شده تا ترجمه مقاله کامپیوتر را به یکی از چالش‌برانگیز‌ترین ترجمه‌های تخصصی مقالات تبدیل کند. اما با وجود دشواری متون تخصصی مقاله‌های علوم کامپیوتر افرادی که دانش پایه‌ای و به روز این رشته را دارند به دلیل سروکار داشتن هر روزه با این متون به راحتی و به بهترین شکل ممکن توانایی  ترجمه مقاله کامپیوتر را خواهند داشت.

ترجمه مقاله کامپیوتر

برای ترجمه مقاله کامپیوتر در صورتی که مترجم مربوطه از اصطلاحات حوزه تکنولوژی آگاهی کافی نداشته باشد کیفیت ترجمه بسیار کاهش خواهد یافت. در واقع در این رشته باید ابتدا مترجم متن اصلی را به طور کلی و مفهومی درک کند، سپس در صورت وجود مترداف فارسی رایج برای اصطلاحات تخصصی از آنها استفاده کند و در صورت عدم وجود مترادف فارسی بهتر است با ارائه توضیح و تفهیم جمله اصل لغت مورد نظر را در متن جایگذاری کند.

مخاطبان ترجمه متون حوزه تکنولوژی

نیاز گسترده کاربران به آگاهی از علوم کامپیوتر امروز تنها معطوف به رشته کامپیوتر نمیشود و طیف گسترده‌ای را در بر میگیرد. توجه به نیازهای عموم جامعه برای بالا بردن آگاهی‌های خود در زمینه تکنولوژی رویکرد ترجمه حوزه مقاله کامپیوتر را در دو جهت سوق داده است. دسته اول مخاطبان عام در زمینه تکنولوژی هستند. این افراد دانش تخصصی بالایی در زمینه علوم کامپیوتر ندارند. اساسا مقالاتی که مخاطبان عام برای ترجمه درخواست می‌کنند اطلاعات سطح بالایی را در بر نمی‌گیرد که نیازمند استفاده از اصل اصطلاحات کاربردی برای نگه‌داشتن بار علمی متن باشد. بیشترین تمرکز در این رویکرد ارائه ترجمه‌ای روان و جذاب و علاوه بر آن نگه داشتن بار مفهومی و با بالا بردن سطح آگاهی مخاطبان عام است. دسته  دوم مخاطبان خاص مقاله تخصصی کامپیوتر را شامل می‌شوند. این افراد خود در زمینه علوم کامپیوتر متخصص هستند و نیاز به ترجمه‌ای با سطح بالای علمی دارند. این مقالات پیچیدگی‌های خاص خود را دارد و نیازمند مترجمان متخصص در زمینه علوم کامپیوتر است که بتوانند متعهد بر اصل مقاله راه مناسبی برای ترجمه اصولی، دقیق و علمی اصطلاحات مقاله به مخاطب خاص پیدا کنند. رویکرد ترجمه در این دسته حفط بار علمی مقاله و دقت بالای ترجمه و تعهد به متن اصلی است.

تیم تخصصی ترجمه مقاله کامپیوتر شرکت رایا ترجمه

 شرکت رایا ترجمه تیمی زبده از متخصصان حوزه تکنولوژی مسلط به ترجمه مقالات کامپیوتر در اختیار دارد. شما در هر ساعت شبانه‌روز با ثبت‌نام در سایت رایا ترجمه، مقاله مورد نظر خود را درخواست کنید و در کوتاه‌ترین زمان، بهترین مترجمان در این حوزه در اختیار شما قرار خواهد گرفت. قیمت مناسب و ارائه کیفیت بسیار بالا برای ترجمه تخصصی متون در زمینه‌های علوم کامپیوتر، مهندسی نرم‌افزار، مهندسی سخت‌افزار، مهندسی فناوری اطلاعات، معماری کامپیوتر، هوش مصنوعی، مگاترونیک، الگوریتم ها و محاسبات، مهندسی فناوری اطلاعات، شبکه‌های کامپیوتری، امنیت اطلاعات، تجارت الکترونیک و ... سایت رایا ترجمه را از سایر شرکت‌های رائه دهنده خدمات ترجمه متمایز می‌کند. در هر نقطه‌ای از دنیا که زندگی می‌کنید با دسترسی به سایت رایا ترجمه و در هر ساعت شبانه‌روز که باشید میتوانید مقالات تخصصی خود را به متخصصان و مترجمان ما بسپارید.