رایا ترجمه

سفارش آنلاین ترجمه، تایپ و چاپ کتاب
02171053020
ایده پردازان کارآفرین آریا
 • عرفان یوسفیان گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه تولید زیرنویس فیلم ثبت شد ( ۱۴۰۲/۹/۵ ساعت ۱۵:۱۲:۱۵ )
 • سیروان اشرفی گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه مالی قیمت گذاری شد ( ۱۴۰۲/۹/۴ ساعت ۱۴:۳۰:۱۹ )
 • سیروان اشرفی گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه مالی ثبت شد ( ۱۴۰۲/۹/۴ ساعت ۱۳:۵۵:۶ )
 • عرفان یوسفیان گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه تولید زیرنویس فیلم پرداخت شد ( ۱۴۰۲/۹/۴ ساعت ۸:۲۵:۲۴ )
 • عرفان یوسفیان گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه تولید زیرنویس فیلم پرداخت شد و در حال انجام می باشد ( ۱۴۰۲/۹/۴ ساعت ۸:۲۵:۱۳ )
 • عرفان یوسفیان گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه تولید زیرنویس فیلم آماده تحویل می باشد ( ۱۴۰۲/۹/۴ ساعت ۴:۳۵:۰ )
 • Hamidreza soltani گرامی سفارش ترجمه فارسی به چینی در زمینه عمومی پرداخت شد ( ۱۴۰۲/۹/۲ ساعت ۱۲:۴۸:۱۱ )
 • Hamidreza soltani گرامی سفارش ترجمه فارسی به انگلیسی در زمینه عمومی پرداخت شد ( ۱۴۰۲/۹/۲ ساعت ۱۲:۴۸:۶ )
 • Hamidreza soltani گرامی سفارش ترجمه فارسی به چینی در زمینه عمومی پرداخت شد و در حال انجام می باشد ( ۱۴۰۲/۹/۲ ساعت ۱۲:۴۷:۴۴ )
 • Hamidreza soltani گرامی سفارش ترجمه فارسی به انگلیسی در زمینه عمومی پرداخت شد و در حال انجام می باشد ( ۱۴۰۲/۹/۲ ساعت ۱۲:۴۷:۳۹ )
 • Hamidreza soltani گرامی سفارش ترجمه فارسی به چینی در زمینه عمومی آماده تحویل می باشد ( ۱۴۰۲/۹/۲ ساعت ۱۲:۴۷:۱ )
 • Hamidreza soltani گرامی سفارش ترجمه فارسی به انگلیسی در زمینه عمومی آماده تحویل می باشد ( ۱۴۰۲/۹/۲ ساعت ۱۲:۴۶:۳۵ )
 • عرفان یوسفیان گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه تولید زیرنویس فیلم پرداخت شد و در حال انجام می باشد ( ۱۴۰۲/۹/۱ ساعت ۱۷:۲۶:۱ )
 • عرفان یوسفیان گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه تولید زیرنویس فیلم پرداخت شد و در حال انجام می باشد ( ۱۴۰۲/۹/۱ ساعت ۱۷:۲۵:۳۶ )
 • عرفان یوسفیان گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه تولید زیرنویس فیلم قیمت گذاری شد ( ۱۴۰۲/۹/۱ ساعت ۱۴:۱۰:۳۸ )
امروز: ۱۴۰۲/۹/۷

ترجمه مقاله زبانشناسی و ادبیات

ترجمه مقاله زبانشناسی و ادبیات

ترجمه در دنیای امروز تنها بازگرداندن مطلب به زبان غیر نیست. در واقع ترجمه نیازمند شناخت عمیق مترجم از متن است که در باره متون تخصصی این شناخت نیازمند پیش زمینه‌ی خاص هر مقاله خواهد بود. اما واقعیت اینجاست که در نهایت باید مترجمان اصول کلی ترجمه به صورت عمومی و دانش اندکی در باره زبانشناسی مبدا و مقصد داشته باشند. در نهایت به عنوان مرجع، مترجمان متخصص در همه گرایشات باید از یاری رشته‌های مربوط به زبانشناسی و ادبیات و ترجمه استفاده کنند و تحصیل کردگان آکادمیک در این حوزه میتوانند بهترین شیوه نگارش را از نظر ادبی به افراد یاد دهد. بنابراین ترجمه مقاله ادبیات و زبان‌شناسی تنها از عهده تحصیل کرده‌گان این رشته بر می‌آید. اغلب در این مقالات از ساختارهای زبانی سخن به میان آمده و شرح و توصیف چگونگی کارکرد زبان و شناخت نثر این مقالات و ترجمه مقاله ادبیات و زبانشناسی بدون داشتن آگاهی‌های وسیع در سطح آکادمیک امکان پذیر نیست.

ترجمه مقاله ادبیات و زبان‌شناسی تنها از عهده متخصصان آکادمیک این رشته‌ها بر می‌آید

رشته‌های زبانشناسی، زبان و ادبیات انگلیسی یا هر زبان دیگری و ...  مجموعه رشته‌هایی هستند که توانایی درک مقالات زبان‌شناسی و ادبیات را خواهند داشت. بعلاوه در حوزه ادبیات نمایشی نیز تخصص‌های مربوط به رشته تیاتر و هنر‌های نمایشی، هنر نویسنده مقاله را با ترجمه‌ای روان و اصولی ترجمه خواهد کرد. در ترجمه مقاله ادبیات و زبانشناسی خصوصا در حوزه‌های هنری تنها بازگردان پیام متن و لغت‌ها در چارچوب‌ها مشخص کافی نیست. متون در این رشته‌ها داری حس و عمق هستند. باید مترجم بتواند همان حس و همان اندیشه را با جنس خود نویسنده ترجمه کند. بعلاوه مقالات زبانشناسی اغلب توسط دانشمندان و محققانی  نگارش می‌شود که اساسا نثر منحصر به فرد خود را دارند و افراد باید از پیش با نظرات و تئوری‌های آنان آشنایی داشته باشند. به طور مثال متخصصان زبانشناسی باید نثر چامسکی را بشناسند تا بتواند پیام متن را دریافت کنند و با همان لحن و شیوه به فارسی بازگردانند. در صورتیکه تنها به بازگردان لغت به لغت اکتفا کنند هیچ‌گاه نخواهند توانست ترجمه واقعی متن را ارائه کنند.

رایا ترجمه مجموعه‌ای از دانش‌‌آموزختگان زبانشناسی و مترجمی و زبان و ادبیات را گرد هم آورده

تیم تخصصی ترجمه ما شامل افرادی با تحصیلات آکادمیک در زمینه‌های مورد نیاز برای ترجمه ادبیان و زبانشناسی است. اما این افراد تنها تحصیلات آکادمیک را ملاک کار خود قرار نداند. مترجمان متخصص ما در حوزه ترجمه ادبیات سال‌ها مقالات متعدد زبانشناسی و ادبی را مورد مطالعه قرار دادند و ترجمه چنین مقالاتی در تخصص آنهاست. کافیست سفارشات ترجمه خود را در سایت رایا ترجمه ثبت کنید . تیم ما 24 ساعته آماده پاسخگویی به شما عزیزان است.

پشتیبانی ساعات اداری                                    02171053020

پشتیبانی غیر اداری (تا 12 شب) و روزهای تعطیل    09195045038

پشتیبانی با تلگرام 24 ساعته 

 

مطالعه صفحات زیر به شما پیش نهاد می شود:

هزینه ترجمه          هزینه تایپ           هزینه چاپ کتاب         راهنمای سفارش ترجمه         راهنمای سفارش تایپ