رایا ترجمه

سفارش آنلاین ترجمه، تایپ و چاپ کتاب
02171053020
ایده پردازان کارآفرین آریا
 • حمیدبیگی گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه علوم پایه قیمت گذاری شد ( ۱۴۰۰/۹/۱۴ ساعت ۱۶:۳۹:۴۲ )
 • کاوه کاویانپور گرامی سفارش ترجمه فارسی به انگلیسی در زمینه عمومی قیمت گذاری شد ( ۱۴۰۰/۹/۱۴ ساعت ۱۶:۳۶:۶ )
 • کاوه کاویانپور گرامی سفارش ترجمه فارسی به انگلیسی در زمینه عمومی ثبت شد ( ۱۴۰۰/۹/۱۴ ساعت ۱۵:۱۵:۳۱ )
 • حمیدبیگی گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه علوم پایه ثبت شد ( ۱۴۰۰/۹/۱۴ ساعت ۱۴:۴۹:۳۱ )
 • مهدی شاهرضائی گرامی سفارش ترجمه فارسی به عربی در زمینه عمومی قیمت گذاری شد ( ۱۴۰۰/۹/۱۴ ساعت ۱۲:۵۰:۱۶ )
 • مهدی شاهرضائی گرامی سفارش ترجمه فارسی به عربی در زمینه عمومی ثبت شد ( ۱۴۰۰/۹/۱۴ ساعت ۱۲:۴۸:۵۹ )
 • جواد افشار گرامی سفارش تایپ فارسی در زمینه مدیریت و حسابداری پرداخت شد ( ۱۴۰۰/۹/۱۴ ساعت ۱۰:۲۸:۴۴ )
 • استودیو نماد گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه ترجمه فایل صوتی یا تصویری آماده تحویل می باشد ( ۱۴۰۰/۹/۱۴ ساعت ۳:۲:۵۰ )
 • هانیه علیخانی گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه کشاورزی و صنایع غذایی قیمت گذاری شد ( ۱۴۰۰/۹/۱۳ ساعت ۲۲:۳۹:۴۱ )
 • هانیه علیخانی گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه کشاورزی و صنایع غذایی ثبت شد ( ۱۴۰۰/۹/۱۳ ساعت ۲۱:۵۱:۰ )
 • جواد افشار گرامی سفارش تایپ فارسی در زمینه مدیریت و حسابداری آماده تحویل می باشد ( ۱۴۰۰/۹/۱۳ ساعت ۱۴:۵۸:۴۶ )
 • اعلا گرامی سفارش ترجمه فارسی به انگلیسی در زمینه مکانیک پرداخت شد ( ۱۴۰۰/۹/۱۲ ساعت ۱۲:۲۴:۲۸ )
 • مصطفی افرند گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه زیست شناسی پرداخت شد ( ۱۴۰۰/۹/۱۲ ساعت ۱۰:۳۶:۵۴ )
 • یونس زارع گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه مدیریت و حسابداری قیمت گذاری شد ( ۱۴۰۰/۹/۱۲ ساعت ۹:۳۵:۱۰ )
 • یونس زارع گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه مدیریت و حسابداری قیمت گذاری شد ( ۱۴۰۰/۹/۱۲ ساعت ۹:۳۲:۳۳ )
امروز: ۱۴۰۰/۹/۱۵

ترجمه مقاله عمران

ترجمه مقاله عمران

عمران علم آبادانیست. علمی که به تمامی جنبه‌های زندگی بشر نظر دارد و تلاش میکند تا در بهتر کردن شرایط بکوشد. برای رسیدن به عمران و آبادانی شناخت لازم است. شناخت تجربی، شناخت علوم پایه و شناخت داستاوردهای تکنولوژی امروز. شناخت از علم روز دنیا و پیوند با علوم نوین بدون خواندن مقالات روز امکان پذیر نیست. بسیاری از معضلات امروز ما معضلات گذشته بسیاری از کشورها بوده که راه‎‌حل مناسب را یافته‌اند. ترجمه مقاله عمران کمک خواهد کرد تا با دستاورد‌های آنان آشنا شویم، همچنین بسیاری از کارهای تحقیقاتی انجام شده در کشور ما ، برای پیشرفت کشورهای دیگر کارآیی خواهد داشت. تبادل علم یکی از ضروری‌ترین نیازهای محققان امروز است تا راهی که دانشمندان پیشین رفته‌های و اشتباهی که کرده‌اند دوباره تکرار نشود و همه نیروهای علم برای پیشرفت در یک مسیر قدم بردارند. سد راه رسیدن به متون تحقیقاتی کشورهای دیگر تفاوت زبان است. این مقالات به زبان‌های مختلف نوشته شده و آگاهی از آنها نیاز به ترجمه مقاله دارد. بدیهی است که ترجمه مقاله عمران نیازمند تخصص و نگرش جامع به متون مهندسی عمران است.

چرا ترجمه مقاله عمران باید توسط متخصصان حوزه عمران انجام شود؟

رشته مهندسی عمران دارای گرایشات متعددی است. سازه و زلزله، منابع آب و مهندسی آب و فاضلاب ،  مدیریت ساخت، محیط زیست و ... مجموعه علوم‌ای است  که تحت پوشش مجموعه مهندسی عمران قرار دارند. به طور قطع و یقین باید گفت که مترجمان هر کدام از گرایشات عمران باید اشراف کامل به اصطلاحات مورد استفاده در این رشته داشته باشد. می‌توان مثال‌های متعددی آورد که مترجمان غیر تخصصی در حوزه عمران مقالات این رشته را ترجمه کردند و به دلیل ناتوانی در فهم اصطلاحات و برای نگه داشتن روانی مطلب یا از برخی عبارات صرف نظر کردند یا معادل غلط جایگذاری کردند و یا توضیحات اشتباهی درباره اصطلاحاتی تخصصی دادند که هر کدام از این اشتباهات ضربه‌ای اساسی به ترجمه مقاله خواهد زد. اغلب کسانی که اقدام به سفارش ترجمه می‌کنند جمله به جمله متن اصلی را با ترجمه چک نمی‌کنند و از آنجایی که ناتوانی فهم مترجم در روانی جملاتی که در طی ویرایش نوشته شده کاملا گم میشود در نهایت شاهد ایجاد ترجمه مقاله‌ای خواهیم بود که در عین حال که روان است اما به شدت ناصحیح بوده و بار علمی اصل مقاله را حفظ نکرده است. به طور مثال در حوزه سازه مترجم با کلمه پر کاربرد fatigue برخورد می‌کند. در صورتی که نداند این پدیده در سازه دقیقا چگونه عمل می‌کند و به چه شیوه‌ای در متن جایگذاری می‌شود ترجمه مقاله ضربه خواهد خورد احتمالا معادل غلط جایگذاری می‌شود که خواننده را از اصل مطب دور خواهد کرد. به همین دلیل است که ترجمه مقاله عمران نیازمند مترجمانی است که در این حوزه آموزش دیده‌اند و مطالعات کافی دارند.

رایا ترجمه طیف وسیعی از  مترجمان همه گرایشات مهندسی عمران در اختیار دارد

شرکت رایا ترجمه تیمی متخصص و تحصیل‌کرده در تمامی گرایشات مهندسی عمران در اختیار دارد. به همین دلیل پس از ثبت سفارش گرایشی که مقاله معطوف به آن است به متخصصان هر رشته سپرده خواهد شد. مقالات حوزه مهندسی آب تیم مجرب ترجمه خود را خواهد داشت و ترجمه سازه تیم مترجم متقاوت و همه گرایشات توسط متخصصان هر حوزه ترجمه خواهد شد. شما کافیست در هر ساعت شبانه روز سفارش خود را در سایت رایا ترجمه ثبت کنید. به سرعت ترجمه مقاله شما به دست مترجم تخصصی خواهد رسید و در کوتاه‌ترین زمان بالاترین گرفت ترجمه مقاله را در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

پشتیبانی ساعات اداری                                    02171053020

پشتیبانی غیر اداری (تا 12 شب) و روزهای تعطیل    09195045038

پشتیبانی با تلگرام 24 ساعته 

 

مطالعه صفحات زیر به شما پیش نهاد می شود:

هزینه ترجمه          هزینه تایپ           هزینه چاپ کتاب         راهنمای سفارش ترجمه         راهنمای سفارش تایپ