رایا ترجمه

سفارش آنلاین ترجمه، تایپ و چاپ کتاب
02171053020
ایده پردازان کارآفرین آریا
 • میلاد زمانی گرامی سفارش ترجمه فارسی به عربی در زمینه بازرگانی ثبت شد ( ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ ساعت ۱۷:۵۹:۳۶ )
 • امیر گرامی سفارش تایپ فارسی در زمینه صفحه آرایی پایان نامه ثبت شد ( ۱۴۰۲/۱۲/۷ ساعت ۱۵:۳۶:۵۱ )
 • علی اژدری گرامی سفارش ترجمه فارسی به روسی در زمینه ترجمه کاتالوگ ثبت شد ( ۱۴۰۲/۱۲/۲ ساعت ۹:۲۸:۵۱ )
 • سعید لطفی گرامی سفارش ترجمه فارسی به اسپانیایی در زمینه عمومی ثبت شد ( ۱۴۰۲/۱۲/۲ ساعت ۹:۱۳:۴۰ )
 • فاطمه روستایی گرامی سفارش تایپ انگلیسی در زمینه کامپیوتر ثبت شد ( ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ ساعت ۱۶:۴۸:۰ )
 • بهاربهاری گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه شیمی ثبت شد ( ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ ساعت ۱۷:۱۹:۹ )
 • آرزو مومیوند گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه روان شناسی ثبت شد ( ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ ساعت ۲۲:۳۴:۲۹ )
 • آرزو مومیوند گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه روان شناسی ثبت شد ( ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ ساعت ۲۲:۵:۲۰ )
 • احمد گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه عمومی ثبت شد ( ۱۴۰۲/۱۰/۲۱ ساعت ۱۲:۳۱:۱۵ )
 • محمدرضا قهرمانی گرامی سفارش تایپ فارسی در زمینه صفحه آرایی پایان نامه ثبت شد ( ۱۴۰۲/۱۰/۲۰ ساعت ۱۴:۸:۴۲ )
 • محمد علی پایروند گرامی سفارش ترجمه فارسی به انگلیسی در زمینه صنایع ثبت شد ( ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ ساعت ۱۳:۷:۴۰ )
 • نرگس زاهدی گرامی سفارش ترجمه فارسی به انگلیسی در زمینه علوم پایه ثبت شد ( ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ ساعت ۱۸:۱۲:۲۴ )
 • عليرضا بيات گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه فیزیک ثبت شد ( ۱۴۰۲/۱۰/۱۶ ساعت ۱۲:۳۱:۴۶ )
 • کیمیا آژیراک گرامی سفارش ترجمه فارسی به عربی در زمینه کشاورزی و صنایع غذایی ثبت شد ( ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ ساعت ۱۲:۵۸:۵۴ )
 • شادی هرمزی گرامی سفارش ترجمه فارسی به عربی در زمینه عمومی ثبت شد ( ۱۴۰۲/۹/۲۸ ساعت ۲۲:۰:۲۲ )
امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۳

ترجمه مقاله پزشکی

ترجمه مقاله پزشکی

علوم پزشکی از جمله موضوعاتی است که جامعه علمی از یکسو وعامه مردم از سوی دیگر با آن ارتباط تنگاتنگی دارند. بررسی هر روزه مقاله پزشکی توسط دانش‌جویان پزشکی و پزشکان جزء جدا ناشدنی از پرسه کاری و آموزشی جامعه پزشکان است.  امروزه تخصصی شدن حوزه های متنوع علوم پزشکی، دست اندرکاران این حرفه را بر آن داشته تا هرچه بیشتر زمینه تحقیق وترجمه وتالیف مقاله های پزشکی را جدی بگیرند، از آنجا که منابع عمده مقالات پزشکی دردانشگاه های معتبر جهانی قراردارد نقش ترجمه مقاله های پزشکی کاملا محرز مینماید. امروزه در اغلب دانشگاه های کشور دانشکده های پزشکی دایر است و داوطلبان کنکور سراسری با دیپلم تجربی، از کاندیداهای ورود به رشته پزشکی هستند. در حالی که گروه زیادی از آنها نسبت به ترجمه مقاله پزشکی نه تنها حساسیت خاصی ندارند بلکه احتمالا در طول دوران تحصیل، استفاده چندانی هم از مقالات ترجمه شده نمیکنند، همین رویکرد سبب می‌شود تا از بین فارغ‌التحصیلان این رشته افراد مجرب و کاردان بیشماری به جامعه پزشکی تحویل نمیشود.

نقش ترجمه مقاله پزشکی در ارتقا سطح علمی متخصصان

ترجمه خود نوعی از تخصص های حوزه زبان شناسی است، روشن است که دانشجویان هر رشته ای از جمله رشته پزشکی اگر از این دانش برخوردار باشند،میتوانند با ترجمه مستقیم مقالات پزشکی هم دانش خود را دراین زمینه ارتقا دهند وهم مقالات ترجمه شده آنها در دسترس سایرین قرار بگیرد ودر نهایت به غنای علمی جامعه پیرامونی خود کمک کنند. اما واقعیت این است که در عمل ما کمتر با چنین عمل واقدام مواجه هستیم . سطح پایین ترجمه دانشجویان ما البته به سیستم آموزشی ما باز میگردد ،در حالی که در سالهای اخیر،در اغلب دانشگاه های کشور، به خصوص دانشکده های پزشکی امکانات به شکل عادلانه تری تقسیم شده و دانشجویان فعال در زمینه ترجمه مقالات پزشکی دست باز تری در این زمینه دارند.

مهارت ترجمه مقاله تخصصی

واقعیت این است که اکثر منابع آموزشی در حوزه پزشکی به زبان انگلیسی ودیگر زبان های زنده دنیا انتشار میابد.همین امر  موجب میشود تا علم ترجمه مقاله بیش از پیش مورد توجه دانشجویان رشته پزشکی قرار بگیرد.در حالی که با توجه به سنگینی متون مورد مطالعه در این ر شته و همچنین تخصصی شدن ترجمه مقاله فرصت چندانی برای اغلب دانشجویان نمی‌ماند تا به ترجمه مقاله های معتبر خارجی دست بزنند . موسسه رایانامه ترجمه،تیمی حرفه ای در زمینه ترجمه مقالات پزشکی در اختیار دارد.ما قادریم در بیست و چهار ساعت شبانه روز، خدمات خود را در اختیار دانشجویان رشته پزشکی و پیراپزشکی قرار بدهیم.مترجمین ما ترجمه مقالات را به شکل کاملاً تخصصی انجام میدهند زیرا ترجمه مقالات پزشکی نه تنها به تسلط در حوزه ترجمه نیازمند است،بلکه مترجم این مقالات باید از دانش تخصصی این رشته نیز برخوردار باشد.مترجمین رایا نامه خدمات خود. ا در حوزه‌های بیماری های داخلی،کودکان،اعصاب وروان ، بیماری های عفونی،بیماریهای مناطق گرمسیری ،   قلب و عروق ، بیهوشی،پرتو درمانی ، پزشکی هسته‌ای،ایمنولوژی،فارماکولوژی، وتمامی رشته های پزشکی عمومی و تخصصی پزشکی و پیراپزشکی دارای مطالعات گسترده ووسیعی هستند، دانش آنها در ترجمه مقاله به طور عمومی وبه خصوص ترجمه مقاله های تخصصی مترجمان رایا نامه سبب می‌شود تا شما بهترین ترجمه را از زبان انگلیسی ویا دیگر زبان های زنده دنیا در اختیار داشته باشید.