رایا ترجمه

سفارش آنلاین ترجمه، تایپ و چاپ کتاب
02171053020
ایده پردازان کارآفرین آریا
 • مهدی سرابی گرامی سفارش تایپ فارسی در زمینه عمومی ثبت شد ( ۱۴۰۳/۳/۲۷ ساعت ۱۱:۳۸:۵۰ )
 • مرتضی اویسی فر گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه عمران ثبت شد ( ۱۴۰۳/۳/۲۵ ساعت ۹:۳:۵۳ )
 • مجتبی نوربخش گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه مدیریت و حسابداری ثبت شد ( ۱۴۰۳/۳/۱۶ ساعت ۱۲:۳۸:۲۸ )
 • مجتبی نوربخش گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه مدیریت و حسابداری ثبت شد ( ۱۴۰۳/۳/۱۵ ساعت ۱۹:۴۱:۵۱ )
 • محمدرضا حیدری گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه محیط زیست ثبت شد ( ۱۴۰۳/۳/۱ ساعت ۰:۱۴:۳۹ )
 • سمیه ذاکری گرامی سفارش تایپ فارسی در زمینه ادبیات و زبانشناسی ثبت شد ( ۱۴۰۳/۲/۲۴ ساعت ۲۰:۱۰:۱۵ )
 • سمیه ذاکری گرامی سفارش تایپ فارسی در زمینه ادبیات و زبانشناسی ثبت شد ( ۱۴۰۳/۲/۲۴ ساعت ۲۰:۹:۹ )
 • سمیه ذاکری گرامی سفارش تایپ فارسی در زمینه ادبیات و زبانشناسی ثبت شد ( ۱۴۰۳/۲/۲۴ ساعت ۲۰:۹:۹ )
 • عرفان ترخانی گرامی سفارش ترجمه فارسی به عربی در زمینه ترجمه کاتالوگ ثبت شد ( ۱۴۰۳/۲/۱۸ ساعت ۱۳:۲۸:۱۱ )
 • ahmad گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه علوم پایه ثبت شد ( ۱۴۰۳/۲/۹ ساعت ۱۸:۱۴:۷ )
 • صادق گرامی سفارش تایپ فارسی در زمینه عمومی ثبت شد ( ۱۴۰۳/۲/۵ ساعت ۱:۵۸:۵۳ )
 • علی شاد گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه فلسفه ثبت شد ( ۱۴۰۳/۲/۱ ساعت ۲۳:۴۳:۴۳ )
 • مصطفی پارسایی گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه سیاسی ثبت شد ( ۱۴۰۳/۱/۳۰ ساعت ۱۳:۱۷:۱۶ )
 • رسول جعفریان گرامی سفارش ترجمه فارسی به انگلیسی در زمینه مدیریت و حسابداری ثبت شد ( ۱۴۰۳/۱/۲۱ ساعت ۱۰:۲۰:۴۶ )
 • سینا قویدل گرامی سفارش ترجمه انگلیسی به فارسی در زمینه بازرگانی ثبت شد ( ۱۴۰۳/۱/۲۰ ساعت ۲۳:۸:۴۱ )
امروز: ۱۴۰۳/۳/۲۸

ترجمه مقاله پزشکی

ترجمه مقاله پزشکی

علوم پزشکی از جمله موضوعاتی است که جامعه علمی از یکسو وعامه مردم از سوی دیگر با آن ارتباط تنگاتنگی دارند. بررسی هر روزه مقاله پزشکی توسط دانش‌جویان پزشکی و پزشکان جزء جدا ناشدنی از پرسه کاری و آموزشی جامعه پزشکان است.  امروزه تخصصی شدن حوزه های متنوع علوم پزشکی، دست اندرکاران این حرفه را بر آن داشته تا هرچه بیشتر زمینه تحقیق وترجمه وتالیف مقاله های پزشکی را جدی بگیرند، از آنجا که منابع عمده مقالات پزشکی دردانشگاه های معتبر جهانی قراردارد نقش ترجمه مقاله های پزشکی کاملا محرز مینماید. امروزه در اغلب دانشگاه های کشور دانشکده های پزشکی دایر است و داوطلبان کنکور سراسری با دیپلم تجربی، از کاندیداهای ورود به رشته پزشکی هستند. در حالی که گروه زیادی از آنها نسبت به ترجمه مقاله پزشکی نه تنها حساسیت خاصی ندارند بلکه احتمالا در طول دوران تحصیل، استفاده چندانی هم از مقالات ترجمه شده نمیکنند، همین رویکرد سبب می‌شود تا از بین فارغ‌التحصیلان این رشته افراد مجرب و کاردان بیشماری به جامعه پزشکی تحویل نمیشود.

نقش ترجمه مقاله پزشکی در ارتقا سطح علمی متخصصان

ترجمه خود نوعی از تخصص های حوزه زبان شناسی است، روشن است که دانشجویان هر رشته ای از جمله رشته پزشکی اگر از این دانش برخوردار باشند،میتوانند با ترجمه مستقیم مقالات پزشکی هم دانش خود را دراین زمینه ارتقا دهند وهم مقالات ترجمه شده آنها در دسترس سایرین قرار بگیرد ودر نهایت به غنای علمی جامعه پیرامونی خود کمک کنند. اما واقعیت این است که در عمل ما کمتر با چنین عمل واقدام مواجه هستیم . سطح پایین ترجمه دانشجویان ما البته به سیستم آموزشی ما باز میگردد ،در حالی که در سالهای اخیر،در اغلب دانشگاه های کشور، به خصوص دانشکده های پزشکی امکانات به شکل عادلانه تری تقسیم شده و دانشجویان فعال در زمینه ترجمه مقالات پزشکی دست باز تری در این زمینه دارند.

مهارت ترجمه مقاله تخصصی

واقعیت این است که اکثر منابع آموزشی در حوزه پزشکی به زبان انگلیسی ودیگر زبان های زنده دنیا انتشار میابد.همین امر  موجب میشود تا علم ترجمه مقاله بیش از پیش مورد توجه دانشجویان رشته پزشکی قرار بگیرد.در حالی که با توجه به سنگینی متون مورد مطالعه در این ر شته و همچنین تخصصی شدن ترجمه مقاله فرصت چندانی برای اغلب دانشجویان نمی‌ماند تا به ترجمه مقاله های معتبر خارجی دست بزنند . موسسه رایانامه ترجمه،تیمی حرفه ای در زمینه ترجمه مقالات پزشکی در اختیار دارد.ما قادریم در بیست و چهار ساعت شبانه روز، خدمات خود را در اختیار دانشجویان رشته پزشکی و پیراپزشکی قرار بدهیم.مترجمین ما ترجمه مقالات را به شکل کاملاً تخصصی انجام میدهند زیرا ترجمه مقالات پزشکی نه تنها به تسلط در حوزه ترجمه نیازمند است،بلکه مترجم این مقالات باید از دانش تخصصی این رشته نیز برخوردار باشد.مترجمین رایا نامه خدمات خود. ا در حوزه‌های بیماری های داخلی،کودکان،اعصاب وروان ، بیماری های عفونی،بیماریهای مناطق گرمسیری ،   قلب و عروق ، بیهوشی،پرتو درمانی ، پزشکی هسته‌ای،ایمنولوژی،فارماکولوژی، وتمامی رشته های پزشکی عمومی و تخصصی پزشکی و پیراپزشکی دارای مطالعات گسترده ووسیعی هستند، دانش آنها در ترجمه مقاله به طور عمومی وبه خصوص ترجمه مقاله های تخصصی مترجمان رایا نامه سبب می‌شود تا شما بهترین ترجمه را از زبان انگلیسی ویا دیگر زبان های زنده دنیا در اختیار داشته باشید.